Wydarzenia

Dzień Ratownika 2017

W dniu 6 października 2017 r. pracownicy Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej obchodzili Dzień Ratownictwa Medycznego. Patronem tego święta jest błogosławiony Gerard Tongue. Tradycyjnie już uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele Św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, którą w intencji pracowników ich rodzin odprawił Krzysztof Daniluk Ksiądz Kapelan ratowników medycznych i pracowników Stacji Pogotowia Ratunkowego. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy udali się do Dworku Diana, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Pan Dyrektor – Tadeusz Łazowski przywitał gości oraz pracowników. Zaproszeni goście złożyli podziękowania na ręce Pana Dyrektora za współpracę, odpowiedzialność, pomoc jaką w każdym dniu niosą służby ratownicze tym samym życząc wszystkim pracownikom sukcesów w pracy i życiu osobistym. Spotkanie było też okazją do wspólnej zabawy pracowników, której oprawę muzyczną zapewnili pracownicy Stacji Pogotowia Ratunkowego.

IV Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

W dniach 20-23.09.2017r odbyły się IV Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym w Krakowie. W zawodach wzięło udział 46 zespołów Ratownictwa Medycznego z całej Polski i Ukrainy.
Naszą Stację Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej reprezentowały 2 zespoły. Zespół z pogotowia w Białej Podlaskiej w składzie: Ratownik Medyczny Bednarzak Maciej – kierownik zespołu, Ratownik Medyczny Węglicki Grzegorz i Ratownik Medyczny Sawicki Grzegorz oraz zespół z Pogotowia Ratunkowego w Parczewie w składzie: Pielęgniarz Stanisław Wójtowicz - kierownik zespołu, Pielęgniarz Śniszewski Leszek i Ratownik Medyczny Oleksiewicz Adam. Zespoły w ciągu trzech dni miały do wykonania 11 zadań w tym test z wiedzy teoretycznej oraz test sprawnościowy. Jednym z poważniejszych wyzwań było zdarzenie masowe które przygotowane zostało na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego 2w2 Krakowie. Zadanie to polegało na zabezpieczeniu przez zespoły awaryjnie lądującego samolotu porwanego przez terrorystów. Mistrzem Polski został zespół z Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego z Kielc.

Murawski Kazimierz

Szkolenie pracowników 26.09.2017

W dniach 26-29 września 2017 roku w Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej zostało zorganizowane szkolenie dla ratowników medycznych i pielęgniarzy systemu. W warsztatach szkoleniowe z zakresu postępowania przedszpitalnego w urazach” Warsztaty prowadził trener z firmy szkoleniowej ze Szczecina. Powyższe szkolenie zostało sfinansowane ze środków uzyskanych z Urzędu Marszałkowskiego. Uczestnicy szkoleń wysoko ocenili profesjonalny poziom, fachowość, kulturę osobistą trenera jak również dobrą atmosferę w trakcie zajęć.

Wycieczka pracowników do Kotliny Kłodzkiej 2017

Okres wakacyjny, to czas na odpoczynek od pracy. Korzystając z długiego weekendu w terminie 12-15.08.2017 r. została zorganizowana pierwsza wycieczka z funduszu socjalnego od niepamiętnych czasów dla pracowników. Uczestniczyło 40 osób. Trasa wycieczki była ciekawa ze względu na piękne widoki Gór Sowich, Pragi jak również bogate w historie II wojny światowej Ziemie Odzyskane. Wyjazd był okazją do wspólnej zabawy pracowników, poprawy komunikacji, budowania zespołu i realizacji interpersonalnych w grupie. Z wycieczki zostały dobre wspomnienia i bardzo dużo zdjęć. Wyjazd był bardzo udany, dopisała pogoda, a uczestnicy w drodze powrotnej już pytali o następną wycieczkę wstępnie ustalając trasę do Augustowa i Litwę.

Nowe ambulanse w Stacji Pogotowia 2017

Dnia 28 lipca 2017r  w  Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ  w  Białej Podlaskiej  odbyła się   uroczystość  poświęcenia i oddania  4 nowych  ambulansów  do  eksploatacji. Uroczystego  poświęcenia dokonał ksiądz  Henryk Jakubowicz  W  uroczystości uczestniczyli przedstawiciele  Urzędu Marszałkowskiego  zaproszeni goście  i pracownicy Stacji. Ambulanse są  wyposażone w   najnowocześniejszy sprzęt i  aparaturę medyczną  dzięki której ratownicy będą skuteczniej  mogli ratować życie i zdrowie  mieszkańców  regionu.  Koszt  zakupu  ambulansów  to  kwota  około 2.4 mln złotych. Trzy  ambulanse będą  stacjonowały w  Białej  Podlaskiej  jeden będzie  przekazany do Terespola.