Wydarzenia

IV Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

W dniach 20-23.09.2017r odbyły się IV Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym w Krakowie. W zawodach wzięło udział 46 zespołów Ratownictwa Medycznego z całej Polski i Ukrainy.
Naszą Stację Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej reprezentowały 2 zespoły. Zespół z pogotowia w Białej Podlaskiej w składzie: Ratownik Medyczny Bednarzak Maciej – kierownik zespołu, Ratownik Medyczny Węglicki Grzegorz i Ratownik Medyczny Sawicki Grzegorz oraz zespół z Pogotowia Ratunkowego w Parczewie w składzie: Pielęgniarz Stanisław Wójtowicz - kierownik zespołu, Pielęgniarz Śniszewski Leszek i Ratownik Medyczny Oleksiewicz Adam. Zespoły w ciągu trzech dni miały do wykonania 11 zadań w tym test z wiedzy teoretycznej oraz test sprawnościowy. Jednym z poważniejszych wyzwań było zdarzenie masowe które przygotowane zostało na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego 2w2 Krakowie. Zadanie to polegało na zabezpieczeniu przez zespoły awaryjnie lądującego samolotu porwanego przez terrorystów. Mistrzem Polski został zespół z Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego z Kielc.

Murawski Kazimierz

Nowe ambulanse w Stacji Pogotowia 2017

Dnia 28 lipca 2017r  w  Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ  w  Białej Podlaskiej  odbyła się   uroczystość  poświęcenia i oddania  4 nowych  ambulansów  do  eksploatacji. Uroczystego  poświęcenia dokonał ksiądz  Henryk Jakubowicz  W  uroczystości uczestniczyli przedstawiciele  Urzędu Marszałkowskiego  zaproszeni goście  i pracownicy Stacji. Ambulanse są  wyposażone w   najnowocześniejszy sprzęt i  aparaturę medyczną  dzięki której ratownicy będą skuteczniej  mogli ratować życie i zdrowie  mieszkańców  regionu.  Koszt  zakupu  ambulansów  to  kwota  około 2.4 mln złotych. Trzy  ambulanse będą  stacjonowały w  Białej  Podlaskiej  jeden będzie  przekazany do Terespola.

 

Sukces Ratowników medycznych Stacji Pogotowia Ratunkowego

1496398825276

Pracownicy Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej uczestniczyli w VIII Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w dniach 31 maja 2017 - 02 czerwca 2017 roku w Chełmie. Głównym celem organizacji Mistrzostw było doskonalenie umiejętności zawodowych ratowników medycznych w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia pacjentów.

Naszą jednostkę reprezentował zespół ratowników medycznych z Białej Podlaskiej w składzie :

Maciej Bednarzak,

Grzegorz Sawicki

Grzegorz Węglicki.

W kwalifikacji generalnej ratownicy z Białej Podlaskiej zajęli II miejsce na 18 drużyn biorących udział w zawodach tym samym znaleźli się w gronie faworytów na zbiżajace się Mistrzostwa Polski, które odbędą się we wrześniu w Krakowie. Ponadto drużyna uzyskała dwa I miejsca w konkurencjach: jako najlepsza drużyna z województwa lubelskiego i w konkurencji nocnej.